Gyerekkorunk ikonikus képei. Neked is ismerős lesz!
Reich Károly Kossuth-díjas grafikus már 1988-ban távozott az élők sorából, de rajzai még mindig velünk vannak. Legismertebb munkái a Vackor mesék illusztrációi, illetve a klasszikus Kincskereső Kisködmön.
Vlagyimir Szutyejev nem csak rajzolta, írta is a meséket. Neki köszönhetjük a három kiscica történetét, akik beleugrottak a lisztesbödönbe, de Pif, a kutya is az ő műve volt. A szovjet rajzfilm megszületésénél is bábáskodott.
Zdenek Milert, a Kisvakond, alias Krtek atyját senkinek sem kell bemutatni. A Kisvakond alkotásokat először Miler kislánya látta, véleményezte, és a rajzfilmben ő kölcsönözte az ikonikus figura hangját is, amelyet direkt úgy alkottak meg, hogy bármely országban élő, bármely nyelven beszélő kisgyerekek számára érthető legyen.
Két éve ment el Füzesi Zsuzsa, aki elképesztő mennyiségű könyvet, mesét, mondókagyűjteményt illusztrált, szép, színes, klasszikus stílusú rajzaival. Szinte mindenkinek van otthon “Füzesi Zsuzsa rajzaival” feliratos mesekönyve.
A bostoni születésű Richard Scarry Tesz-Vesz könyveiből világszerte több mint 100 millió példányt adtak el. Scarry számos meséjét felesége írta. Amikor már nagyon jól éltek a mesegyártásból, Svájcba költöztek: itt Richard reggel 8-tól délután 4-ig egy óra ebédszünetet tartva dolgozott a szobájában, amiben egyetlen egyszerű íróasztal egy szék és egy lámpa állt. Zavarni tilos volt. Lekhíresebb figurája “Huckle cat”, akit mi csak Cicóként ismerünk.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: