A 8 legjobb Mikulásos gyerekkönyv
Ideje kitörni a gagyitengerből, értsd ezalatt a szupermarketekben gyorsan lekapható Mikulásos leporellókat, amelyekben lassan nyugdíjaskorba lépő, eleve b kategóriás, rímbe szedett sztorikat kísérnek igénytelen illusztrációk. Vannak jó könyvek is a Mikulásról!
Ha valóban igényes mesével szeretnéd meglepni a gyerkőcödet, itt vannak életkor szerinti sorrendben a legjobb választások:
A
kisvakond azon ritka mesehősök egyike, akiért a szülők és a gyerekek egyaránt rajonganak. A bájos rajzok és az egyszerű, barátságos történetek a mesélés élményével épp csak ismerkedő legkisebbek kedvencei lesznek.
Marék Veronika Boribon, a kedves kismackó történeteivel lopta be magát a kisóvodások szívébe. Ezúttal egy igazi téli mesét olvashatunk tőle, amiben a kicsivel nagyobbak is találhatnak nekik szóló tanulságokat.
Az egércirkusz gyönyörű képeivel és kedves, szerethető állatkaraktereivel rengeteg élvezetes estét fog szerezni az óvódáskorú kicsiknek.
Akik ismerik
Annie M. G. Schmidt könyveit, azok általában nem csak egy darabot tartanak otthon belőlük. A Janó és Janka sorozat érthető és izgalmas módon szól a kisgyerekeket foglalkoztató dolgokról. Minden élethelyzetnek, ünnepnek, évszaknak megvan a maga Janó és Janka meséje. Ezúttal Janó és Janka – a többi kisgyerekkel együtt – a Mikulást várják. A hangulat egyre csak fokozódik, míg végül valóban megérkezik a várva-várt vendég, és vele az ajándékok is…
Berkenye meséje a kétnyelvű családban élő gyerekeknek a legjobb ajándék, vagy azoknak, akik már korán, óvodás vagy kisiskolás korban kezdenek ismerkedni az angollal. A történet főhőse a szerző szerint nem szuperhős, “csupán” egy szeretnivaló kis csibész, egy mindig kíváncsi, néha kissé okoskodó kislegény.
Finnország egyik legismertebb grafikusa csodálatos világot tár a gyerekek elé. Nem lehet nem rajongani a kötet gyönyörű képeiért. Emellett mindent megtudhatunk a Mikulás és segítői szorgos hétköznapjairól: hol és hogyan élnek, miként gondoskodnak szeretett rénszarvasaikról, hogyan segítenek az erdő népén és persze hogy képesek elolvasni a rengeteg levelet, ami decemberben beérkezik hozzájuk…
A másik Télapó című kötet két gyönyörű
Lázár Ervin mesét tartalmaz. A történetek azoknak a gyerekeknek szólnak főként, akik el tudnak már gondolkodni az élet dolgain. A mesék szomorkásabb momentumai arra emlékeztetik a gyerekeket, hogy sokan náluk rosszabb helyzetben élnek, és szolidaritásra, szociális érzékenységre tanítanak. Szerencsére azonban vannak igazi hősök is, akik segítenek a bajban…
Aki egyszer találkozott a
Fecskék és Fruskák kalandjaival, az a kalandvágyó és találékony gyerekek többi sztorijára is kíváncsi lesz. Nálunk kiskamaszkori kedvenc volt, pedig már akkor is szakállasnak számított! Ezúttal mi más is lehetne a gyerekek célja, mint az “Északi-sark” meghódítása?
És hogy megtudd, mi az, amit semmiképp se vegyél Mikulásra: