A 8 legjobb Mikulásos gyerekkönyv

 
 
Ideje kitörni a gagyitengerből, értsd ezalatt a szupermarketekben gyorsan lekapható Mikulásos leporellókat, amelyekben lassan nyugdíjaskorba lépő, eleve b kategóriás, rímbe szedett sztorikat kísérnek igénytelen illusztrációk. Vannak jó könyvek is a Mikulásról!
 
Ha valóban igényes mesével szeretnéd meglepni a gyerkőcödet, itt vannak életkor szerinti sorrendben a legjobb választások:
 
 
Zdeněk Miler, Kateřina Miler, Hana Doskočilová – A kisvakond és a tél 
 
A kisvakond azon ritka mesehősök egyike, akiért a szülők és a gyerekek egyaránt rajonganak. A bájos rajzok és az egyszerű, barátságos történetek a mesélés élményével épp csak ismerkedő legkisebbek kedvencei lesznek.
 
 

Marék Veronika – Télapó és Ezüstmackó
 
Marék Veronika Boribon, a kedves kismackó történeteivel lopta be magát a kisóvodások szívébe. Ezúttal egy igazi téli mesét olvashatunk tőle, amiben a kicsivel nagyobbak is találhatnak nekik szóló tanulságokat.
 
 
Erwin Moser – Az egércirkusz – Mesék őszi és téli estékre
 
Az egércirkusz gyönyörű képeivel és kedves, szerethető állatkaraktereivel rengeteg élvezetes estét fog szerezni az óvódáskorú kicsiknek.
 
 
 
Annie M. G. Schmidt, Fiep Westendorp: Janó és Janka – Itt a Mikulás!
  
Akik ismerik Annie M. G. Schmidt könyveit, azok általában nem csak egy darabot tartanak otthon belőlük. A Janó és Janka sorozat érthető és izgalmas módon szól a kisgyerekeket foglalkoztató dolgokról. Minden élethelyzetnek, ünnepnek, évszaknak megvan a maga Janó és Janka meséje. Ezúttal Janó és Janka – a többi kisgyerekkel együtt – a Mikulást várják. A hangulat egyre csak fokozódik, míg végül valóban megérkezik a várva-várt vendég, és vele az ajándékok is…
 

Tóth Emese: Berkenye levele a Télapóhoz / Berky’s Letter to Santa
 
Berkenye meséje a kétnyelvű családban élő gyerekeknek a legjobb ajándék, vagy azoknak, akik már korán, óvodás vagy kisiskolás korban kezdenek ismerkedni az angollal. A történet főhőse a szerző szerint nem szuperhős, “csupán” egy szeretnivaló kis csibész, egy mindig kíváncsi, néha kissé okoskodó kislegény.
 
 
Pekka Vuori:  A Mikulás otthona, Korvatunturi
 
Finnország egyik legismertebb grafikusa csodálatos világot tár a gyerekek elé. Nem lehet nem rajongani a kötet gyönyörű képeiért. Emellett mindent megtudhatunk a Mikulás és segítői szorgos hétköznapjairól: hol és hogyan élnek, miként gondoskodnak szeretett rénszarvasaikról, hogyan segítenek az erdő népén és persze hogy képesek elolvasni a rengeteg levelet, ami decemberben beérkezik hozzájuk…
 
Lázár Ervin: A másik Télapó
  
A másik Télapó című kötet két gyönyörű Lázár Ervin mesét tartalmaz. A történetek azoknak a gyerekeknek szólnak főként, akik el tudnak már gondolkodni az élet dolgain. A mesék szomorkásabb momentumai arra emlékeztetik a gyerekeket, hogy sokan náluk rosszabb helyzetben élnek, és szolidaritásra, szociális érzékenységre tanítanak. Szerencsére azonban vannak igazi hősök is, akik segítenek a bajban…
 


Arthur Ransome – Fecskék és fruskák – Téli szünidő 
 
Aki egyszer találkozott a Fecskék és Fruskák kalandjaival, az a kalandvágyó és találékony gyerekek  többi sztorijára is kíváncsi lesz.  Nálunk kiskamaszkori kedvenc volt, pedig már akkor is szakállasnak számított! Ezúttal mi más is lehetne a gyerekek célja, mint az “Északi-sark” meghódítása?
 
És hogy megtudd, mi az, amit semmiképp se vegyél Mikulásra: 

7 dolog, amit könyörgöm, ne hozzon a Mikulás a gyerekemnek!

Címkék: ,
Tovább a blogra »