A templomba járó, engedelmes gengszterfeleségektől a rettegett keresztanyákig.
Erminia Giuliano. Stílusa azért volt. 🙂 Amikor unatkozott, ezt mondogatta: “Le kellene lőnöm valakit…”
„Számítok rád. Nyugodt vagyok, hisz megtanítottalak az életben szükséges összes igazi értékre.” – búcsúzott lányától Erminia Giuliano keresztanya, miután fodrászával megigazítatta a frizuráját, felvette leopárdmintás bundáját, és rendőri kísérettel elindult a börtönbe. Ez a kis epizód épp nem regényírók kitalációja, hanem a valóság. A gengszternők emancipációja mind az irodalomban, mind a valós életben végbement.
Esküvői csoportkép a Keresztapából. Most még mindenki mosolyog, de bármelyik nap jöhet egy halálhír…
A keresztapa felesége és menyei, mint köztudott, minden reggel befedett fejjel siettek a templomba imát mondani maffiózó férjeikért. Gyakran még a befogadó ország nyelvét, azaz az angolt sem ismerték, így teljes mértékben ki voltak szolgáltatva a férfiaknak.
Kay Adams, az első nő, aki kilógott a sorból a sztoriban, a fiatal Michael Corleone szerelme. Akik olvasták, emlékezhetnek, mi lett a vége…
Az elsőkönyves magyar írónő más szemszögből közelíti meg a maffia- és nőkérdést. Itt a szenvedély van a középpontban, – naná, Szicília, vonzó olasz macsó, gyönyörű nő stb. – de az árnyoldalak is előkerülnek: milyen szenvedéseken kell keresztülmennie egy nőnek, ha a maffia vonzáskörébe keveredik? Megőrizhet-e valamit is a szabadságából, vagy teljesen alá kell rendelnie magát annak a férfinak, akinek két arca van: egy magával ragadó szerető, és egy brutális gengszter? A nagy kérdéseket az írónő három köteten és sok kalandon át boncolgatja… A választ persze nem írjuk meg.
Borsa Brown. Elsőkönyvesként már rajongótábora van – a maffia téma garantálja a sikert
Ez a tisztes külsejű hölgy nem egy vérmes magyar kisnyugdíjas, aki most szállt le a helyi járatú buszról. Ő Rosetta Cutolo, aki bátyja bebörtönzése után 15 évig igazgatott szintén egy nápolyi bűnszervezetet. Míg bátyja hajhászta a hírnevet, és bírósági tárgyalásai között is folyamatosan interjúkat adott az újságoknak, Rosetta visszavonultan élt anyjával, és nagyon odafigyelt, hogy semmi ne szivárogjon ki róla. (Ez a kis fénykép is a letartóztatásakor készült.) 1993-ban tartóztatták le, de bátyja végig állította, hogy az asszony gyakorlatilag semmit nem tudott a maffia ügyeiről, csupán az ő közvetlen utasításait hajtotta végre. Ilyen jó testvér lett volna, vagy irigyelte a dicsőséget a női maffiavezértől?
Teresa Ferrara a new york-i olasz maffiának dolgozott, mellette pedig szépségszalont vezetett. 27 évesen gyilkosság áldozata lett, egy folyóban találták meg a holttestét.
Arturo Pérez-Reverte – Dél Királynője
Ebben a regényben Teresa, egy – kezdetben- ártatlan mexikói lány eszével, szorgalmával, szervezőképességével és bátorságával az egyik legnagyobb drogkereskedő társaság fejévé válik a Mediterrániumban, és egyben a spanyol társadalom legtitokzatosabb nagyasszonyává. A sztori egyáltalán nem légből kapott, bár azt halkan hozzátesszük, hogy a valós keresztanyák (“madrinák”) bizony ritkán voltak modell külsejűek. Vagy mégsem?
Assunta Maresca 1954-ben még így tündökölt szépségkirálynőként. Egy évvel később 6 hónapos terhesen, fényes nappal az utcán lőtte agyon maffiózó férje gyilkosát.
A Pupettának becézett szenvedélyes nő 13 börtönben töltött év után továbbra is a nápolyi maffiában folytatta karrierjét.
milyen szépek!
A nagymami tényleg nagyon komoly.