Könyves csajszis

Mennyit ér egy rosszlány élete?

Brenda Myers-Powell 25 évet töltött el prostituáltként. Sok év brutalitás, kétségbeesés, drogozás után rájött, hogy van kiút, és most sorstársainak segít.  Rendkívüli története a napokban látott nyilvánosságot a BBC-n. Mára rosszlány sztorikat gyűjtöttünk.

pr_brenda

Brenda. Gyerekként kezdte, de mára kiszabadult.

 

Ruta Sepetys – Kalitkába zárt álmok

Ha ezt a magával ragadó könyvet kiolvasod, elmondhatod magadról, hogy olvastál már litván szerzőtől. 🙂 Képzeld el, hogy 17 évesen egyetlen vágyad, hogy megfelelj annak, amit a világ “normálisnak” hív. De semmi esélyed rá, mert az anyád prostituált. Josie egyre csak terveket kovácsol, hogy maga mögött hagyhassa az ötvenes évek varázslatos, ám végletekig romlott New Orleans-át. A negyedben történt rejtélyes haláleset olyan nyomozásba sodorja, ami próbára teszi az anyja, a lelkiismerete és a Conti Street rideg madámja, Willie Woodley iránti hűségét. Ruta Sepetys magával ragadó jellemeket teremt, a gazdag cselekményben titkok és hazugságok hálóját szövi, valamint mindig arra emlékeztet minket, hogy saját sorsunkat döntéseink alakítják. 

pr_ruta-sepetys

Ruta könyvével. Nem csak a fantázia szárnyalt, komoly történelmi kutatásokat végzett regényírás előtt. Szereplői nagy része valós new orleans-i alakoknak feleltethető meg.

John Steinbeck – Édentől keletre

Steinbeck klasszikusa már szóba került, amikor az irodalom leggonoszabb nőit vettük számba. A regény Cathy-je ugyanis sok prostituálttal szemben nem áldozat: saját gonosz, kegyetlen ösztöneitől hajtva, céltudatosan lép a rossz útra, majd addig ármánykodik, míg a bordélyház vezetőjévé lép elő. Öregkorára gonosz madame lesz belőle, aki nem csak az irányítása alatt álló lányok, hanem egykori családja életét is megpróbálja tönkretenni.

gonosz_eden

Cathy, a világirodalom egyik ritka gonosz nőalakja

Colum McCann – Hadd forogjon a nagyvilág

A “Hadd forogjon a nagyvilág” az elmúlt évek egyik legizgalmasabb angol nyelvű regénye, 2009-ben elnyerte a Nemzeti Könyvdíjat. A regény egyik cselekményszála Philippe Petit lenyűgöző légimutatványától indul, aki 1974-ben átsétált a Világkereskedelmi Központ ikertornyai között. Másik szála nem a magasban, hanem a mélyben játszódik: egy prostituált életkálváriáját és bírósági perét ismerhetjük meg benne. A különböző karakterek, események és motívumok olykor majdhogynem láthatatlan idegkötélpályákon keresztül kapcsolódnak össze. A szerző érzékenyen, és csodálatos elevenséggel mutat be és fűz össze különböző sorsokat, személyiségeket.

pr_philippe-petit-1974

Philippe Petit az idegeken táncol, akárcsak Colum McCann

Slim Iceberg – Strici voltam

Egy rendhagyó memoár a túloldalról. Iceberg – polgári nevén Robert Beck (1918-1992) – visszaemlékezése 1969-ben jelent meg. Kőkemény, kietlen, mégis megható: az afroamerikai közösség öntudatra ébredésének egyik első irodalmi példája. Olvasó legyen a talpán, aki eldönti, hol ér véget egy-egy városi legenda, és hol kezdődik Iceberg, a mindent megélt, ravasz csirkefogó legszemélyesebb önvallomása. A jó útra tért strici gyermekkorát is felidézi, és számot vet saját változó értékrendjével. Közben van itt minden: durvaság, erőszak, nők, börtönök. Vigyázat, durva olvasmány!

pr_iceberg

Iceberg. Nem nehéz elhinni róla – vagy? 

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. PippiBlueStocking says:

    hogy Nanáról, a Kaméliás hölgyről és a többiekről ne is beszéljünk 🙂


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!