Könyv készül a 20. század egyik legizgalmasabb szerelméről. Nem celebekről van szó, hanem egy román származású zsidó férfiről és egy német lányról, akik szerelembe estek a párizsi metrón. És ekkor még ők sem sejtették, hogy rövidesen híres nácivadászok lesznek, és felforgatják Európát…
Beate egyszerű német lányként nőtt fel, aki az iskolában nem sokat tudhatott meg a Holokausztról. Sőt, apja Hitlerért harcolt a Wermacht kötelékein belül.
Serge Klarsfeld édesapja romániai zsidó férfi volt, akit Nizzában fogott el a Gestapo 1943-ban. A rajtaütés előtt a férfi még gondoskodott családjának megfelelő rejtekhelyről, így Serge, édesanyja és nővére egy duplafalú szekrényben vészelték át a razziát. Édesapja azonban Auschwitzban odaveszett.
Ez a két ember 1960-ban összetalálkozott a párizsi metrón. Beate azért érkezett a városba, hogy a Francia-Német Ifjúsági Szövetség titkárnőjeként dolgozzon. A francia fővárosban egyszerre szakadt rá minden információ, amitől addig a háború utáni dermedt Németországban el volt zárva. Egymásba szerettek Serge-el, és elkezdtek harcolni a háborús bűnösök felelősségre vonásáért.
Amikor Kurt Georg Kiesinger egykori náci propagandistát Németország kancellárjává választották, az Beate minden lehetséges módon tiltakozni próbált. Miután tényfeltáró írásaival nem sikerült elég nagy hatást keltenie, nyilvánosan pofon ütötte a kancellárt. Ezért 4 hónapot kellett börtönben töltenie az asszonynak, aki akkor már egy négyéves kisfiú, Arno édesanyja volt.
A nagy pillanat egy archív felvételről
Látszik, ahogy a kancellár a fejét fogja
Elsősegély az egykori nácinak
Beate szabadulása után tovább folytatták a nácivadászatot. Olyan komoly náci háborús bűnösöket kutattak fel, mint a lyoni hóhér, Klaus Barbie.
A Klarsfeld pár, és fiúk, Arno
A teljes család, állatostul
Arno, aki híres ügyvéd lett. A mamára ütött, de mintha lenne valami Stephen Tylerből is…
Hozzá kell tennünk, hogy Beate Klarsfeld cseppet sem vált népszerűvé Németországban. De francia otthonukban sem voltak biztonságban: 1979-ben ismeretlenek egy autóba rejtett bombával próbálták meggyilkolni a házaspárt, de nem jártak sikerrel.
Egy 1986-os amerikai filmben (Beate Klarsfeld, a nácivadász) Farrah Fawcett alakította Beatét. Beate jóval túlélte a nála 12 évvel fiatalabb színésznőt, aki egy korszak bálványa volt Amerikában.
A házaspár napjainkban. “Ma egységesek vagyunk, erősek és boldogok. Egymás nélkül valószínűleg nem sokat értünk volna el.” – mondta Serge házasságukról.
Ha inspirált ez a nem mindennapi love story, lájkold és oszd meg te is!
Érdekel, hogy élték át magyar írók a Holokausztot? ITT találod cikkünket, melyben személyesen vallanak.
Kövess minket a Facebookon is!
ez ám a girl power 🙂