Nem törődtek semmivel. Felrúgták az addigi életüket. Viszlát luxusutak, jólét, anyagi biztonság! Jöjjön az életveszély, üldözés, negatív sajtókampány. Miért? Az igazságért. Vagy…?
Edward Snowden nem úgy néz ki, mint aki szabadidejében államokat rendít meg, nem igaz? Pedig mégis. A Nemzetbiztonsági Ügynökség 29 éves alkalmazottja ugyanis úgy döntött, nyilvánosságra hozza a munkája során tapasztalt hatalmas visszaáláseket, ezzel felborítva egész eddigi életét, de az Egyesült Államok nemzetközi megítélését is.
Snowden hawai háza, ami ugrott a fiú radikális lépésével.
És a barátnője, Lindsay Mills modell, aki szintén.
Glenn Greenwald könyvében közvetlenül Snowdentől kapott, korábban sehol máshol nem publikált dokumentumokkal igazolja az NSA példátlan visszaéléseit.
Udo Ulfkotte, a Frankfurter Allgemeine Zeitung haditudósítójaként Irakban. Ahogy később bevallotta, olyan dolgokat hallgattak el felsőbb nyomásra, mint például hogy az irakiak a németektől vett mérges gázokkal likvidálták irániak ezreit.
Omán egyik legszebb szállodájának strandja. Ulfkotte ilyen helyekre járhatott közel-keleti tudósítóként, ha azt írta, ami a szultánnak tetszett. Az országba érkezésekor sofőrt és saját alkalmazottakat kapott, akik sehol sem engedték fizetni. Cserébe természetesen minden szépet és jót leírt az arab diktatúrákról.
Az újságíró néhány évvel öregebben, túl egy sor házkutatáson és három szívrohamon, miután úgy döntött, hogy egy könyvben tárja fel a német média borzalmas korruptságát. Gyakorlatilag csak azt írták meg, amit a titkos szolgálat engedélyezett, és ami az amerikai, illetve a “baráti” arab érdekeknek megfelelt. Ulfkotte szerint mindenki érintett a dologban, és maga sem vállalta volna fel, hogy borít, ha volna családja. Könyve, a Megvásárolt újságírók egyből bestseller lett, ennek ellenére a német médiában egyetlen cikk sem jelent meg róla. Vajon miért?
Julian Assange a legmegosztóbb személyiség a nagy leleplezők között. Az Egyesült Államok kémkedéssel, a svédek két nő szexuális zaklatásáért akarja bíróság elé állítani Assange-ot. Ezért konkrétan mi sem szeretjük.
Assange egyik állítólagos áldozata.
David Leigh és Luke Harding, a Guardian díjnyertes újságírói a legfontosabb Wikileaks aktákból, 250 ezer amerikai diplomáciai táviratból állítottak össze egy könyvet.
John Loftus egykori amerikai ügyész és hírszerző tiszt egyik könyvében gyakorlatilag az 1900-as évek elejétől kezdve tekinti át, hogy miként manipulálták a nyugati titkosszolgálatok a közel-keleti helyzetet, és a brit és az amerikai hírszerzéssel az élen hogyan akadályozták évtizedeken át tudatosan a palesztinai zsidó bevándorlást. Szerzőtársával több ezer, korábban titkos dokumentumot dolgoztak fel könyvükhöz, és több mint száz interjút készítettek olyan egykori és jelenleg is aktív kémekkel. Ezek alapján annak ellenére, hogy a nyugati nagyhatalmak a nyilvánosság előtt a zsidó állam elkötelezett támogatóiként mutatkoztak, titkosszolgálataik kiszolgáltatták Izrael legféltettebb titkait az araboknak egyes nemzetközi óriáscégek profitjának védelmében.
Hát igen. A felsorolt férfiak közül maximum egynek lehet családja, ahogy elnézem.
uhhh… O.o