Édes sütiket sütni és könnyű krimiket habzsolni… Van ami jobban kikapcsol? Talán a kettő együtt. Egy könyv, amiben izgalmas rejtélyek, gyilkosságok és rafinált receptek együtt járnak. Persze ha van aki nem gyilkosságmániás, az akár el is hagyhatja, és helyette vegyen kétszer annyi szerelmet. Meg egy nagy adag lelkizést. De olyan finomat! És egy kis kultúrát, egy kis egzotikumot, meg ízlás szerint humort…
Joanne Fluke – a gyilkos limonádékirálynő
Egy amerikai kisvárosi süti verseny dobogósa lehetne a kép alapján, de valójában egy gasztro krimi királynőről van szó, aki futószalagon gyártja a népszerű, könnyed sztorikat. A hősnő egy szingli, vörös hajú cukrászlány, aki mindig megmondja a frankót mindenkinek. Már ennyitől imádni kell, nem? Nos, ez a szegény Hannah Swensen az eddig 13 részes sorozat minden darabjában találkozik egy-két hullával a bájos kisvárosban, ahol kis cukrászdájában próbálja megtartani a vendégeket újabbnál újabb, rafinált receptekkel. Az anyja meg megpróbálja összeboronálni fűvel-fával. Hannah nyomoz, süt, időnként randizgat. Érdemes átnézni a sorozatot, mert témától függően találhatsz nyári, gyümölcsös, karácsonyi, kandalló elé kuporodós, és mindenféle hangulatú sztorit – sok-sok receptleírással.
Dana Bate – a lakáséttermek hercegnője
Ez a gyönyörű fiatal nő hamar meghódította az olvasókat Iránytű a szerelemhez és titkos lakáséttermekhez című könyvével. A történet annyira mai és annyira jó, hogy nem lehet letenni! Végy egy sikeres, fiatal, szép amerikai nőt (vajh kiről mintázta…?), akinek menő pasija, jó lakása van, és… Utálja az egészet! Rühelli a munkáját, dugiban folyton recepteket másolgat és ízekről fantáziál, míg ez a titkos szenvedélye odáig fajul, hogy főbérlője tudta nélkül lakáséttermet nyit. Aztán úgy dönt, nem is titkolózik, felvállalja, hogy ki ő, és mit akar az élettől, még akkor is, ha ezért sok mindent fel kell rúgnia. Jutalomként azonban megtalálja a szerelem…
Erica Bauermeister – a csodálatos fakanalas boszorkány
Gyógyírre vágyik a lelked? Ez a könyv kell neked! Erica Bauermeister a könyvével, míg hősnője a receptjeivel gyógyít. Az egész sztori egy csodálatos, elvarázsolós, aromákkal, titkokkal, bölcsességekkel, humorral teli terápia, amitől megújul a te lelked is. Az Ízek életre halálra középpontjában Lilian, a séf, és az éttermében induló főzőtanfolyam áll. Miközben az ízek titkos világában kalandoznak, kiderül, hogy Lilian tanítványai valami másra keresik a receptet… Családi titkok, megtört életek, különös viszonyok kerülnek napvilágra. Lilian pedig gyógyít, különleges receptekkel. Ha az illatos és ehető könyvet már feltalálták volna, ez lenne az első, amit felfalnál!
Elizabeth Bard – az eltűnt amerikai
Ha valaki, akkor Elizabeth Bard tudja, hogy milyen belehabarodni a franciákba. A fiatal nő egy hétvégén Párizsban ebédelt egy jóképű franciával, és soha többé nem tért haza… Meggyilkolták? Nem. Szerelmes lett. Nem meglepő, hogy az Ebéd Párizsban című regény is valami hasonlóról szól: egy amerikai lány szerelembe esik a francia fővárosban. Szerelembe esik a konyhaművészettel, na és még kivel? Hát ki nem találnád, hogy a hentessel, aki kiköpött Matt Dillon. Ja, így már érthető!!!
Dick Francis – úriember a lóverseny pályán és a konyhában
Összeállításunk egyetlen férfi sztárja ez az idős, de ellenállhatatlan… Zsoké. Aki később eredeti hivatásáról az írásra átnyergelve a gasztro thriller doyenjévé vált. Dick Francis Veszélyes futam című könyvébe beleírta mindazt, amitől az ő élete is izgalmassá vált: a főzés csodabirodalmát, a lóverseny pályák izgalmas világát, és persze gyilkosságokat, sok-sok fejtörésre okot adó apró mozzanatot, és naná, hogy egy kis szerelmet is.
én annak a vértortának a receptjét kérném 😀