Odavagy a hercegnőkért? Mindennap elolvasol a bulvárlapokban egy-két hírt a bájos Katalinról? Mutatunk 5 könyvet a hercegnőkről, ami úgy mutatja be őket, hogy még neked is eláll a szavad!
A japán Lady Di
Ismered ezt a törékeny kis japán szépséget? Ő Michiko hercegné, a japánok Lady Dianája. Michiko közemberként került be császári palotába, amikor hozzáment Hirohito császárhoz – méghozzá szerelemből. A gyanútlan lánynak azonban hamarosan rá kellett döbbennie, hogy nem tündérmese vár rá: a házasság pillanatától kezdve élete minden mozzanatát kontrollálta a királyi család, és mindent az ősi tradíciók szerint kellett tennie. Annyira megviselte ez a terror, hogy fia megszületése után átmenetileg meg is némult. Legalább nem mondott semmit, ami ellenkezett az etikettel... Hála szerelmének és erős jellemének, később talpra állt, és saját kezébe vette a sorsát. Az ő történetét dolgozta fel John Burnham Schwartz a Haruko hercegnő című regényben.
A legmakacsabb hercegnő
A történelmi regények sokáig kegyetlenül mellőzték VIII. Henrik első feleségét, Aragóniai Katalint, akiről még a jobban értesültek is csak annyit szoktak tudni, hogy még bigott korához képest is nagyon vallásos volt. A népszerű írónő, Philippa Gregory azonban egy részletes leírást ad a rendkívüli nőről, ráadásul olyan eredeti szemszögből, ami egyből bestsellerré tette regényét, Az állhatatos hercegnőt. A könyv oldalain egy olyan elszánt, bátor nőt ismerhetünk meg, aki még a véreskezű, feleségfaló VIII: Henriktől sem ijedt meg, mivel rendíthetetlenül hitt saját magában és felsőbb hatalmaktól kapott, különleges küldetésében. Persze, van itt szerelem is, de hogy kik között, az már legyen az írónő titka… (Naná, hogy nem Henrik!)
Hitler hercegnője
Stephanie egyszerű bécsi lány volt, hatalmas ambíciókkal. Fiatalon Franz Salvator főherceg szeretője lett, majd “a baj megtörténtekor” gyorsan összeboronálták Franz Augustin Maria von Hohenlohe-Waldenburg-Schillingsfürst herceggel- aki a Monarchia összeomlása után a magyar állampolgárságot vett fel. Hercegnőként Stephanie nemzetközi újságírói karriert futott be: mivel remekül tudott kapcsolatokat teremteni és közvetíteni, rábízták egy a társasági rovat vezetését. Németbarát szerkesztője oldalán bejáratos lett a berlini kancelláriára, megismerkedett Adolf Hitlerrel, aki titkos diplomáciája eszközéül használta fel. Karrierjének csúcsa volt, amikor megkapta Hitlertől a náci párt arany pártjelvényét. Hozzátesszük, mindkét szülője zsidó volt. Ennek ellenére olyan nagy barátságba kerültek, hogy Hitler “az ő kedvenc hercegnéjének” nevezte. Később egyik szeretője után Amerikába utazott, ahonnan kémként internálni akarták, de Stephanie erre elcsábította az idegenrendészet főmunkatársát. Intrikái olyan veszélyesek voltak, hogy Roosevelt személyesen akarta kiutasítani az Államokból a magyar útlevéllel rendelkező nőt. Martha Schad írta meg a rendkívüli kémnő történetét.
Az elfeledett walesi hercegnő
Sok száz évvel Lady Diana előtt egy walesi hercegnőt a rómaiak csatában elfognak és magukkal hurcolnak Rómába. Egy angol tanárnő nyomozni kezd a titokzatos Eigon után, és maga is megteszi a hosszú utat, hogy megtudja, mi lett annak idején a lány sorsa. A tanárnő, Jess számára ez kezdetben csak amolyan időtöltés, ami segít feldolgozni az őt ért brutális támadást, amit egy ismeretlen személy követett el. A nyomozás azonban hamarosan komolyra fordul, miközben Jesst újra üldözőbe veszi támadója… Barbara Erskine regényében múlt és jelen keveredik, és egy olyan kort ismerhetsz meg, amiről ritkán hallani.
A modern hercegnők
Ha egyszerűen arra vagy kíváncsi, hogy élnek a mai hercegnők, akkor ezt ők maguk elárulják neked Helene Walterskirchene könyvében. Az írónőnek nem kevesebb, mint 12 hercegnő adott interjút A harmadik évezred hercegnői című kötete elkészítéséhez.
jaj, a padlásszoba kis hercegnője, az olyan jóóó!!!! 🙂 én azt nem értem, miért kell a királyi családok nőtagjainak idióta kalapokat hordaniuk…de tényleg, miért?
Na és a padlásszoba kis hercegnője?
Japán Ladi Di? 🙂