Külföldön régóta sikeres már az a modell, amely alapján Tarjányi Péter és Dosek Rita dolgozik: a titkosszolgálatok világát jól ismerő szakértő és egy tehetséges író tudását összedobva letehetetlen krimiket alkot, amelyek számos valós információval és a benfenntesség érzésével is megajándékozzák az olvasót.
Az írópáros alapvetően nem könyvekben, hanem filmekben gondolkodik, amelyeket könyv formában adnak ki. Jelenetenként megtervezik, előadják a cselekményt, amit végül Dosek Rita papírra vet, majd Tarjányi Péter ellenőriz.
Könyveikben mindig a titkok állnak a középpontban. A biztonsági szakemberként szinte naponta nyilatkozó Tarjányi Péter olyan eseményekről ír, amelyeket az újságok címlapjáról mindannyian jól ismerünk, mivel azonban a kulisszák mögé azonban nem pillanthatunk be, nem tudjuk értelmezni őket.
Tarjnányi Péter, Dosek Rita: A pápa emberei
A pápa emberei című krimi a II. János Pál elleni merénylet valós indítékainak feltárásáról szól. Tarjányi Péter csoportparancsnokként részt vett a pápa 1991-es magyarországi látogatásának biztosításában, a könyv megírása során pedig számos egykori tartótiszttel és beszervezett katolikus papokkal készített interjúkat.
Tarjányi Péter, Dosek Rita: A pápa hagyatéka
A sorozat második részében, A pápa hagyatékában a főhős és csapata a KGB-nek jelentő papok listáját igyekszik felkutatni, mielőtt még ellenfeleik, akik közben rájuk is vadásznak, megelőznék őket.
Tarányi Péter, Dosek Rita: A felejtés bűne
A tavalyi év nagy durranása, A felejtés bűne távolabbi múltba repít vissza. Egy fiatal újságírónő derít fényt a megdöbbentő történetre, amelynek következményei napjainkig kihatnak. A könyv Magyarországon eddig ismeretlen megközelítésből vizsgálja a második világháború utolsú éveit. Cselekményét tekintve vadregényes és lehengerlően izgalmas, történelemszemlélete azonban könyörtelenül realista. Egy zsidó kislány és egy cionista partizán emberfeletti nehézségek árán kimenekül a gyilkos fasiszta gépezetből, a háború után az édes szabadság helyett azonban újabb szenvedések várják őket: gyakorlatilag tússzá válnak a „felszabadító” szovjet hadsereg és a KGB pénzéhes tisztjeinek kezében. Hová tűntek a nácik Magyarországról összerabolt műkincsei? Kik fogják megtalálni a felbecsülhetetlen értékeket, a szovjetek vagy az amerikaiak? Vagy minden a náci háborús bűnösök kezében van? Egyáltalán: hová tűntek a valódi bűnösök? Még mindig köztünk járnak?